Kurs języka angielskiego metodą Callana – na czym to polega?

Metoda Callana będzie dla Ciebie najprawdopodobniej całkowicie nową, nie spotkaną nigdy wcześniej metodą nauki języka obcego. W czasie naszego kursu angielskeigo koncentrujemy się przede wszystkim na mówieniu - Twój nauczyciel wymawia zdania (po angielsku), potem wymawiasz je Ty odpowiadając na pytania lektora, dopiero później poznajesz pisownię, czytasz i piszesz. Podczas każdej lekcji jesteś skoncentrowany na mówieniu, a Twoje błędy są natychmiast korygowane. W trakcie kursu prowadzonego Metodą Callana na zajęciach nie ma dwóch rzeczy: ciszy i czasu na nudę. Z każdej strony otacza Cię język angielski, a Ty z przyjemnością odpowiadasz na każde pytanie. Niemożliwe? Spróbuj!

Mało kto wie, że oprócz niezwykłej popularności w firmach na całym świecie Metoda Callana była też wykorzystywana przez organizacje rządowe, zwłaszcza w wojsku, które musiało bardzo szybko opanować mowę w języku angielskim.

Dlaczego nauka angielskiego Metodą Callana przynosi tak szybkie efekty?

Podczas lekcji angielskiego w naszej szkole języków obcych jesteś w stanie usłyszeć od 210 - 240 słów na minutę. W ciągu 1 godziny paść może około 12600 słów! Początkowo nie będziesz rozumiał wielu zdań, ale nie ma co się tym przejmować. Z każdą kolejną godziną kursu zapamiętujesz i rozumiesz coraz więcej. Dzięki takiemu podejściu bardzo szybko "łapiesz" potrzebne słowa, ucząc się gramatyki niejako przy okazji, Twoim celem jest wszak komunikacja w języku angielskim a nie nauka gramatyki tego języka.

Każdego z nas może zdumiewać duża ilość słów, jakie poznaje się podczas zajęć. Należy jednak zauważyć, że szybkość mowy lektora ma na celu przystosowanie Cię do rozumienia anglojęzycznych źródeł przekazu. Oglądając telewizję i słuchając radia po angielsku, jesteś w stanie wyłapać o wiele więcej słów, niż przy standardowej nauce języków obcych.

Uczymy się jak dzieci - za pomocą uszu, ust, oczu, rąk

Ze względu na nieodpowiednio dobraną metodę nauki, większość osób niestety poznaje język obcy na poziomie "jako takim" dopiero po wielu latach kursu. Tymczasem każde dziecko w wieku 6 lat (a więc idąc do szkoły) potrafi biegle posługiwać się swoim językiem ojczystym. Dlatego na kursie języka angielskiego prowadzonym Metodą Callana uczymy Cię w sposób naturalny, podobnie jak języka polskiego uczyłeś się będąc małym dzieckiem.

Wskazówki, w jaki sposób opanujesz język angielski 4 razy szybciej:

• najpierw usłyszysz słowa i wyrażenia (ucho)
  • następnie będziesz mówił na głos, powtarzał, odpowiadał na pytania (usta)
  • poznasz zapis słów (oko)
  • napiszesz zdania, prace kontrolne (ręka)

Powyższe 4 etapy, przez które kolejno przechodzimy aby móc płynnie porozumiewać się w języku ojczystym znajdują też odzwierciedlenie w naszej szkole angielskiego i w Metodzie Callana, która zaadaptowała to podejście na potrzeby nauki języków obcych. Na naszym kursie języka angielskiego stosujemy liczne powtórki zanim od słuchania i powtarzania, przejdziesz do pisania, co daje Ci możliwość nauki angielskiego w sposób podobny do tego, którego uzyłeś aby nauczyć się swojego pierwszego języka.

Powtórki materiału na kursie angielskiego Metodą Callana

Nasza szkoła języków obcych stosuje na swoich kursach angielskiego bardzo rozbudowany system powtarzania poznanego materiału - zanim od słuchania i powtarzania, przejdziesz do pisania, potrzebujesz czasu. Taka nauka angielskiego przypomina sposób, którego użyłeś aby nauczyć się swojego pierwszego języka.

Każdy kurs angielskiego Metodą Callana to doskonale przygotowany system powtórek, dzięki któremu wszystkie słowa i wyrażenia, jakich nauczyłeś się na lekcji, na stałe utrwalą się w Twojej pamięci.

Boisz się mówić po angielsku? Nasza szkoła językowa pomoże Ci pokonać nieśmiałość!

Ze względu na to, że na kursie angielskiego Metodą Callana główny nacisk położony jest na konwersację, u nas każdy uczestnik zajęć wypowiada się w języku angielskim już od swojej pierwszej lekcji, również jeśli jest osobą zaczynającą naukę języka "od zera".

Nieśmiałości i obaw w kwestii porozumiewania się w języku angielskim pozbędziesz się na sto procent. Na naszym kursie lektor zadając Ci pytanie sprawia, że udzielić odpowiedzi musisz natychmiast. Już od pierwszej lekcji nie ma miejsca na lęk przed komunikacją w obcym języku, trzeba mówić! Czas na mówienie każdego studenta, rozłożony jest równomiernie, nie będziesz milczkiem nawet jeśli byś tego chciał.